Trzy punkty widzenia na nowy NAFTA

Negocjatorzy USA, Kanady i Meksyku nie przedstawili do 17 maja, jak oczekiwano w Waszyngtonie, projektu nowego traktatu NAFTA, aby Kongres USA miał czas go przyjąć. Negocjacje zbliżają się ku końcowi, trzy kraje mają odmienną ocenę sytuacji

Publikacja: 20.05.2018 09:00

Trzy punkty widzenia na nowy NAFTA

Foto: Bloomberg

Amerykański przedstawiciel ds. handlu, Robert Lighthizer rozwiał nadzieje na szybki przełom w negocjowaniu nowego traktatu o wolnym handlu NAFTA. Jego zimny prysznic pojawił się w kilka godzin po pozytywnej ocenie premiera Kanady.

„Kraje NAFTA nie są wcale blisko umowy" — oświadczył w komunikacie i wskazał na na „ogromne różnice zdań" w wielu kwestiach, m.in. na własność intelektualną, dostęp do rynków rolnych, kwestie pracownicze i energetykę. Dodał, że będzie nadal pracować dla osiągnięcia „możliwie najlepszej umowy dla amerykańskich farmerów, ranczerów, pracowników i firm".

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Handel
Rozejm USA i Chin w wojnie handlowej. Doszło do porozumienia w sprawie ceł
Handel
Sukces w Genewie. USA-Chiny zawarły porozumienie po maratonie rozmów
Handel
Bruksela szykuje kontratak. Konsultuje cła na towary z USA i złoży skargę do WTO
Handel
Chiny i USA wracają do rozmów w sprawie ceł. Dojdzie do przełomu?
Handel
Donald Trump podał, ile powinny wynieść nowe cła na Chiny. W weekend ruszą rozmowy
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem