Reklama
Rozwiń

Drogi brexit bez umowy dla firm w Europie

Europejskim firmom grozi cło 14 mld funtów (15,78 mld euro) rocznie, jeśli W. Brytania i Unia nie osiągną porozumienia o handlu — powiedział brytyjski minister handlu Liam Fox.

Aktualizacja: 02.10.2018 10:17 Publikacja: 02.10.2018 10:13

Drogi brexit bez umowy dla firm w Europie

Foto: 123RF

- Jeśli nie dojdziemy do porozumienia z Unią Europejską, będzie to również bardzo szkodliwe dla europejskiego handlu. Europejskie firmy będą musiały płacić cło za dostęp do brytyjskiego rynku, prawdopodobnie nawet do 14 mld funtów rocznie — powiedział w kanale BBC TV.

— To całkiem poważny podatek biznesowy dla firm europejskich. W interesie wszystkich jest więc osiągnięcie porozumienia i możliwie jak najszybciej — dodał.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Handel
Trump grozi Kanadzie 35-procentowym cłem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Handel
Cła Trumpa blokują import odzieży z Chin do USA. Najniższy poziom od 22 lat
Handel
Donald Trump zapowiada nowe cła. „Dzisiaj zajmujemy się miedzią”
Handel
Grupa VRG na zakupach. W.Kruk przejmie znaną sieć butików
Handel
Trump przesunął deadline dla ceł na 1 sierpnia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama