Jak wyjaśnia firma w komunikacie rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku.

Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy wniosek online dostępny na platformie Allegro.

Czytaj także: Poczta Polska i Allegro na kursie kolizyjnym

Propozycja skierowana jest do najmniejszych przedsiębiorców, czyli sprzedawców na platformie Allegro, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Allegro zapewnia, że dzięki długiej relacji ze swoimi sprzedającymi może pomóc błyskawicznie dokonać oceny potencjału finansowego przedsiębiorcy zainteresowanego kredytem, opierając się na danych dotyczących jego dotychczasowej działalności w serwisie. To pierwszy w Polsce taki produkt.

- Nowa forma finansowania dostępna dla mikroprzedsiębiorców to zastrzyk gotówki dostępny bardzo szybko i przy minimum formalności. A co kluczowe, oparty jest o historię działalności takiej osoby na Allegro. Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowy impuls do rozwoju biznesu i sukcesu na naszej platformie. To kolejny element naszej strategii wspierania polskiej przedsiębiorczości - mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności Allegro - Decyzja o przyznaniu środków dostępna… w 3 minuty.

Przedsiębiorca zainteresowany uzyskaniem pożyczki może błyskawicznie dowiedzieć się, jakie środki są w jego zasięgu. Propozycja kredytowa dostępna jest po zalogowaniu, w zakładce Moja Sprzedaż. mBank wylicza potencjał finansowania firmy na podstawie jej dotychczasowych obrotów w serwisie Allegro. Proces trwa poniżej 1 sekundy. Im większa sprzedaż, tym większą kwotę można uzyskać. Maksymalna kwota to 100 tys. zł. To zupełnie nowy standard szybkiej obsługi kredytowej przedsiębiorców. Dodatkowo, jest on realizowany w miejscu prowadzenia biznesu i dopasowany do specyfiki branży on-line.

Zaoferowanie kredytu wprost na platformie e-commerce było możliwe nie tylko dzięki współpracy mBanku i Allegro. W projekcie uczestniczyła również nowa spółka z Grupy mBanku, mElements, która połączyła systemy obu firm. Nowy podmiot specjalizuję się w rozwiązaniach banking API i będzie stawiać czoła wyzwaniom związanym z PSD2.