Tesco ogłosiło iż zamknie 32 sklepy w Polsce, co wiązać się będzie ze zwolnieniem aż ok. 1, 3 tys. osób. To kolejna w ostatnim czasie informacja o zamykaniu sklepów, choć wcześniejsze fale obejmowały znacznie mniejszą ich liczbę. W sierpniu czy kwietniu mowa była o góra kilkunastu placówkach.

Czytaj także:  Niedziele handlowe 2019. W te niedziele będzie można zrobić zakupy w 2019 roku

Wytłumaczenie tej decyzji przez firmę jest zawsze podobne. - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – wyjaśnia w komunikacie Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. - Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy - dodał.

Zawiadomienie w sprawie zwolnień otrzymała również NSZZ "Solidarność" Tesco. Zwolnienia grupowe obejmą: stanowiska podstawowe – maksymalnie 1125 osób oraz stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 175 osób. W Tesco ogółem jest zatrudnionych około 20 tys. pracowników. Tym razem firma zamyka zarówno duże hipermarkety jak i mniejsze supermarkety.

Czytaj także: Puste półki straszą w Tesco. Co się stało?

W zawiadomieniu poinformowano, że zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie od 1 lutego 2019 - 31 marca 2019 roku.

Tesco traci rynek już od lat mimo tego, ze inni konkurenci zwiększają obroty, Brytyjczycy u nas tracą. Centrala w Londynie już nawet oficjalnie zasygnalizowała rozważanie sprzedaż polskiej spółki choć tajemnica nie jest, że już co najmniej kilka razy były podejmowane próby takiej operacji i to bez powodzenia.

Lokalizacje zamykanych sklepów:

- Bochnia, Proszowska,
- Bytom, Tarnogórska,
- Częstochowa, Sabinowska,
- Dąbrowa Tarnowska, Sucharskiego,
- Grudziądz, Wyspiańskiego,
- Kluczbork, Byczyńska,
- Kłodawa Gorzowska, 700-lecia,
- Kolbuszowa, Tarnobrzeska,
- Łapy, Sikorskiego,
- Łódź, Natalii,
- Maków Mazowiecki, Pułaskiego,
- Ostrów Wielkopolski, Majorka,
- Parczew, Harcerska,
- Piła, Wyspiańskiego,
- Pleszew, Sienkiewicza,
- Polkowice, Młyńska,
- Rawa Mazowiecka, Konstytucji,
- Rawicz, Kamińskiego,
- Ropczyce, Grunwaldzka,
- Rumia, Wybickiego,
- Skarżysko Kamienna, Piłsudskiego,
- Skarżysko Kamienna, Spółdzielcza,
- Skoczów, Fabryczna,
- Świebodzice, Wałbrzyska,
- Tczew, Armii Krajowej,
- Toruń, Wapienna,
- Turek, Konińska,
- Warszawa, Fieldorfa 37,
- Warszawa, Sosnkowskiego,
- Wodzisław Śląski, 26 Marca,
- Zgierz, Łódzka,
- Żabno, Tarnowska.

Autopromocja
30 listopada, godz. 12.00

Kto zdobędzie Zielone Orły "Rzeczpospolitej"?

Sprawdź szczegóły