W środę WIG20 po raz drugi z kolei zakończył dzień na minusie, tracąc na zamknięciu 0,68 proc. Tym samy zniżył się do poziomu 2511 pkt. Dzisiejsze, czwartkowe otwarcie, wypadło sporo wyżej, czyli na 2517 pkt. Jednak po kwadransie handlu bykom brakuje paliwa i jak na razie indeks WIG20 znajduje się w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Liderami zwyżek w gronie blue chips są JSW oraz PKN Orlen. Ogólnie na zielono świecą banki, a na czerwono sektor energetyczny, choć głównym hamulcowym jest z rana CCC, które zniżkuje ponad 1,5 proc.

Od mocnego wzrostu rozpoczęły czwartkową sesję małe spółki, sWIG80 rośnie o 0,3 proc. W gronie liderów wśród maluchów jest m.in. British Automotive Holding, które już wczoraj zanotowało udaną sesję. Gwiazdą sesji ma szansę zostać Indata. Jak na razie kurs informatycznej spółki rośnie o ponad 13 proc.

Dziś na rynku walutowym spokojniej niż w ostatnich dniach. Dolar lekko się osłabia i kosztuje 3,49 zł. Euro jest wyceniane na 4,17 zł.

O godz. 11 pojawią się odczyty o produkcji przemysłowej w strefie euro, z kolei po południu poznamy dane na temat zapasów gazu ziemnego w USA.