Reklama
Rozwiń
Reklama

USA: Lekkie zwyżki po dużej przecenie

Początek wtorkowej sesji przyniósł lekkie zwyżki na amerykańskich giełdach. Prezydent Trump nieco uspokoił nastroje inwestorów.

Aktualizacja: 14.05.2019 16:01 Publikacja: 14.05.2019 15:48

USA: Lekkie zwyżki po dużej przecenie

Foto: Bloomberg

"Jeśli czas będzie właściwy, to zawrzemy umowę z Chinami. Mój szacunek i przyjaźń wobec prezydenta Xi Jinpinga są nieskończone, ale, tak jak to mówiłem wiele razy wcześniej, to musi być wspaniała umowa dla Stanów Zjednoczonych, albo inaczej nie będzie ona miała sensu" - napisał we wtorek na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Stwierdził również, że "stanie się to szybciej niż ludzie się spodziewają". W innym tweecie wskazał, że Ludowy Bank Chin będzie pompował duże ilości pieniędzy w gospodarkę, by złagodzić skutki wojny handlowej i że Fed powinien również luzować politykę pieniężną. Wcześniej Trump mówił, że w ciągu trzech-czterech tygodni będzie wiadomo, czy negocjacje handlowe z Chinami przyniosą sukces. Zapowiedział również spotkanie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Ma do niego dojść w czerwcu, na szczycie G20 w Japonii.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Na GPW trwa przeciąganie liny
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Giełda
Giełdy zareagowały na plan pokojowy. Warszawa została daleko w tyle
Giełda
Nancy Pelosi ma status legendarnej inwestorki
Giełda
Ciężki początek sesji na GPW. WIG20 ląduje na wsparciu
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Giełda
Strach przed bańką AI wraca. SoftBank traci 11 procent
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama