Spółce zależy żeby zadebiutować na rynku głównym w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jak tłumaczą w Vivid Games, złożenie prospektu związane jest z planami przeniesienia notowań akcji bydgoskiego developera z rynku NewConnect na GPW.

– Tym samym realizujemy nasze wcześniejsze obietnice. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy naszym celem jest debiut na GPW najpóźniej do końca pierwszego półrocza przyszłego roku – potwierdza Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. Oznacza to, że spółka będzie czwartym przedstawicielem branży gier notowanym na rynku głównym, obok m.in. CI Games, CD Projekt i 11 bit studios.

Vivid Games zadebiutował na NewConnect w czerwcu 2012 r. Z oferty prywatnej pozyskał wówczas 3 mln zł. W 2015 r. w drodze emisji publicznej spółka zebrała kolejne 10 mln zł. Przenosinom na GPW nie będzie towarzyszyła nowa emisja.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Koncentruje się na tytułach dedykowanych smartfonom. Tym najważniejszym w dorobku bydgoskiej firmy jest „Real Boxing", który trafił do ponad 26 mln odbiorców. W połowie 2014 roku miała miejsce premiera kolejnej dużej marki: „Godfire: Rise of Prometheus", a w listopadzie 2015 r. – „Real Boxing 2". Za papiery Vivid games na GPW trzeba zapłacić 5,59 zł. Akcje spółki od stycznia 2015 r. podrożały o ponad 15 proc.