Początek na warszawskim parkiecie przebiega pod znakiem przeceny. Wskaźnik największych spółek WIG20 znajdował się prawie 0,8 proc. pod kreską. Spadki krajowych indeksów korespondują z sytuacją na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie na większości parkietów więcej do powiedzenia mają sprzedający, choć zasięg spadków głównych indeksów jest ograniczony. Coraz bliższa perspektywa pojawienia się szczepionki na Covid-19 oraz poprawiające się statystyki zachorowań zdają dają jednak powody do optymizmu. Dlatego wyhamowanie zwyżek na giełdach wydaje się wynikać nie tyle ich słabości, co z chęci realizacji zysków po solidnych zwyżkach z ostatnich tygodni.

Sprzedający w Warszawie są najbardziej aktywni w segmencie największych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, z których większość notowana jest pod kreską. Biorą pod uwagę zasięg zniżek negatywnie wyróżniają się walory PKN Orlen i LPP. Chętnie pozbywano się też papierów banków, co oznacza pogłębienie korekty z końcówki minionego tygodnia. Przecenie skutecznie opierają się tylko akcje spółek reprezentujących tzw. nową gospodarkę, czyli Allegro i CD Projektu.

Negatywne nastroje zdominowały też handel w segmencie małych i średnich spółek, dlatego w poniedziałkowy poranek na szerokim rynku zdecydowanie przeważa kolor czerwony. Emocje na warszawskim parkiecie dodatkowo podgrzewają publikowane raporty kwartalne rodzimych spółek.