Reklama
Rozwiń

Tąpnięcie akcji chińskiego dewelopera po powrocie na giełdę

Akcje dewelopera China Evergrande Group traciły podczas poniedziałkowej sesji nawet 87 proc. Mimo to, indeksy giełdowe z Chin i Hongkongu solidnie zyskiwały, bo inwestorów ucieszyło cięcie o połowę opłat skarbowych na rynku akcji.

Publikacja: 28.08.2023 09:20

Tąpnięcie akcji chińskiego dewelopera po powrocie na giełdę

Foto: Bloomberg

CSI 300, wspólny indeks dla giełd w Szanghaju i Shenzen, rósł podczas poniedziałkowej sesji o ponad 2 proc., a Hang Seng, główny indeks parkietu w Hongkongu zyskiwał 1,7 proc. Impulsem dla zwyżek stała się wiadomość o tym, że chińskie Ministerstwo Finansów obcięło o połowę stawkę giełdowych opłat skarbowych. (Przed cięciem stawka ta wynosiła 0,1 proc.) Obniżkę tę uzasadniło chęcią "wzmocnienia rynku kapitałowego nastrojów inwestorów". 

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Hossa w 2025 r. nie była im pisana. Giełdowi outsiderzy I półrocza
Giełda
Kapitalna sesja na GPW. WIG20 zyskał ponad 2 proc.
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów
Giełda
Inwestorzy świętują zakończenie wojny. Efektowne wzrosty w Warszawie
Giełda
Arlen zadebiutował na GPW. Przejęcia zacznie od Hiszpanii