Na NewConnect notowanych jest prawie 380 spółek. Informacje napływające z poszczególnych firm jasno potwierdzają, że to rynek o podwyższonym ryzyku.

GPW na wniosek KNF zawiesiła notowania spółki Intelligent Gaming Solutions. Nadzorca argumentuje, że obrót był dokonywany w warunkach wskazujących na możliwość naruszenia interesów inwestorów. Zarząd spółki deklaruje pełną współpracę w celu wyjaśnienia sytuacji.

IGS jest w trakcie zmiany profilu działalności i nazwy na Milisystem. Zmianę nazwy i profilu ma już za sobą Yolo, które teraz nazywa się BlueGo. Zapowiadało podbój rynku elektromobilności, jednak plany pokrzyżował spór z fiskusem. Na brak emocji narzekać nie mogą też inwestorzy Elektromontu. Nowa strategia, zmiana zarządu, wniosek o upadłość, a potem jego wycofanie – to przykłady ostatnich wydarzeń.

Gorąco jest również wokół Ekipy. Inwestorów zaniepokoiły informacje o tym że Karol „Friz” Wiśniewski ogłosił zakończenie projektu „Ekipa”. Zarząd spółki deklaruje jednak, że ma ona przed sobą dobre perspektywy.