Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ok. 0,7 proc. na plusie. Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje panujące na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania akcji, przecenionych w trakcie poprzednich sesji. Kupujący mają więcej do powiedzenia zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, natomiast nieco w tyle zostały rynki z naszego regionu.

W Warszawie z poprawy nastrojów korzystają spółki z indeksu WIG20. Na celowniku kupujących znalazły się walory PKN Orlen i Lotosu , które zyskują najmocniej z całego WIG20. Notowania paliwowych potentatów mocno drożeją już trzecią sesję z rzędu, do czego istotnie przyczyniły się zwyżki cen ropy. Popyt wspiera również notowania spółek z sektora finansowego, gdzie wśród których prym wiodą papiery PZU i PKO BP. Do łask wróciły akcje CD Projektu oraz spółek paliwowych, próbując odrabiać straty z fatalnej końcówki zeszłego tygodnia. Z poprawy nastrojów nie skorzystały akcje PGNiG i Allegro, których inwestorzy chętnie się pozbywają.

Kupujący pojawili się również w segmencie małych i średnich spółek, gdzie wyraźną przewagę mają drożejące walory. Zwyżkom w tym gronie przewodzi Rafako, będąc 8 proc. na plusie.