Przez większą część wczorajszej sesji WIG20 świecił na czerwono. Ostatecznie stracił 0,5 proc. i zatrzymał się na poziomie 2257 pkt. Tym samym była to już czwarta z rzędu spadkowa sesja dla tego indeksu. Środową sesję pod kreską zakończyły też WIG, mWIG40 oraz sWIG80. Również na innych giełdach na Starym Kontynencie więcej do powiedzenia mieli sprzedający. Z kolei w Ameryce panowały mieszane nastroje. Dow Jones Industrial i S&P500 zyskały po około 0,2 proc, zaś Nasdaq stracił 0,05 proc. Co przyniesie czwartkowa sesja?

W pierwszych minutach handlu żadna ze stron rynku nie potrafi zdobyć wyraźnej przewagi. Indeks blue chips zyskuje 0,2 proc.

Ostatnie sesje przyniosły pogorszenie układu kresek na WIG20. Najważniejsze wsparcie znajduje się obecnie w okolicy okrągłego poziomu 2200 pkt, gdzie jest lokalny dołek z końca marca. Oporem jest natomiast dzienne maksimum z 19 marca na poziomie 2277 pkt.

Spółki z warszawskiego parkietu powoli zaczynają publikować wyniki za I kwartał. Przed sesja rezultatami pochwalił się m.in. PKN Orlen. Paliwowy gigant w I kwartale zanotował 1,04 mld zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 1,9 mld zł w analogicznym okresie roku poprzedniego.