Popyt w Warszawie przeważał od samego początku środowej sesji. Już dzień wcześniej WIG20 wzrósł o 2,3 proc., a byki miały apetyt na jeszcze lepszy wynik. Rano indeks największych spółek rósł o 0,9 proc., na półmetku było to już +1,7 proc., a pod koniec handlu +2,8 proc. Dzięki temu WIG20 po raz pierwszy od listopada przełamał barierę 2400 pkt. Ostatecznie indeks zakończył dzień na poziomie 2411 pkt. Warto przypomnieć, że szczyt pocovidowej hossy, który został wyznaczony w październiku wynosi 2478 pkt. Tym samym WIG20 coraz mocniej zbliża się do tego wyniku.

Liderem wzrostów w gronie blue chips był KGHM. Notowania miedziowego giganta wspierały rosnące ceny czerwonego metalu na zagranicznych rynkach. Cena tony miedzi na londyńskiej giełdzie rosła nawet o około 3 proc., przebijając 10 tys. dol. Dzięki temu notowania KGHM zyskały 8,5 proc. Spowodowało to, że środę WIG-górnictwo był najlepszym spośród indeksów sektorowych na GPW i zyskał 7,8 proc. Na podium w WIG20 znalazł się także Turon (+ 7,5 proc.) i Allegro (+ 5 proc.).

Warto zauważyć, że inwestorzy rzucili się do zakupów akcji spółek z blisko wszystkich branż. Wyłącznie WIG-spożywczy zakończył dzień na minusie i spadł o 1,7 proc.

Największe spółki ciągnęły w górę indeks szerokiego rynku. WIG przebił poziom 7300 pkt. i wzrósł o 2,3 proc. Popyt było również widać w przypadku małych i średnich spółek. WIG40 zyskał 1,1 proc., a sWIG80 1,3 proc.

Warto zwrócić również uwagę, że imponującym wzrostom towarzyszyły bardzo wysokie obroty. W przypadku WIG wyniosły około 2,2 mld zł, z czego ponad 1,9 mld zł przypadło na WIG20. Samo Allegro wygenerowało ponad 380 mln zł obrotów.