Akcje producenta gier rosną o ponad 7 proc., do około 183 zł. Rynek reaguje w ten sposób na wyniki kwartalne, które okazały się lepsze od oczekiwań analityków. W gronie dużej dwudziestki zyskują jeszcze m.in. JSW, Mercator i Cyfrowy Polsat. Pod kreską są m.in. banki, a także Allegro i Asseco Poland. Obie tracą po około 1,5 proc.

Na innych rynkach w Europie początek sesji jest również dość spokojny. Niemiecki DAX na otwarciu zyskuje 0,1 proc. Sesja na Wall Street również nie przyniosła większych emocji, a główne indeksy w USA lekko zyskały. Kolejne rekordy ustanowił Nasdaq.

Kamil Cisowski z Xeliona zwraca uwagę, że pomimo solidnych finalnych odczytów PMI na kontynencie coraz większy niepokój budzi wskaźnik niedopasowania produkcji do zamówień - w całej strefie euro miara była wyższa niż 24-letnie maksima odnotowane przed miesiącem. - Oznacza to, że problemy łańcuchów dostaw nie noszą na razie znamion wygasania, a wizja uporczywej inflacji jest coraz wyraźniejsza - ocenia.

Na rynku walut stabilnie po ostatnim ruchu umocnienia krajowej waluty. Dolar kosztuje 3,80 zł, a euro 4,51 zł. Kolejny dzień zwyżkują kryptowaluty. Za bitcoina inwestorzy płacą znów ponad 50 tys. dolarów.

Danymi, na które inwestorzy zwrócą dziś uwagę, będzie tygodniowy raport o wnioskach o zasiłek w USA, z kolei wieczorem wypowiadać się będzie dwóch członków FOMC.