Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
„Rzeczpospolita” na Forum Ekonomicznym w Karpaczu 2024
Aktualizacja: 03.07.2025 15:33 Publikacja: 07.08.2024 00:52
XXXIII Forum Ekonomiczne w Karpaczu 3-5 wrzesnia 2024r.
Rywalizacja między Chinami a Stanami Zjednoczonymi zmienia ład światowy w XXI wieku. Czy jesteśmy jeszcze w stanie powstrzymać ekspansję gospodarczą, kosmiczną i militarną Państwa Środka? Czy hegemonia Chin jest już tylko kwestią czasu? Co warunkuje przewagę? Między innymi na ten temat będą rozmawiać uczestnicy panelu „Chiny – nowy hegemon?” podczas XXXIII Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Karpaczu.
Moderatorem dyskusji będzie Radosław Pyffel, ekspert z Instytutu Sobieskiego. Paneliści: Dmytro Yefremov, członek zarządu Ukraińskiego Stowarzyszenia Sinologów, Ukraina; Jean-Pierre Cabestan, profesor Uniwersytetu Baptystów w Hongkongu, Francja; Bogdan Góralczyk, profesor, Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego; Łukasz Gacek, profesor, kierownik Zakładu Chin Uniwersytetu Jagiellońskiego; Roy D. Kamphausen, doradca The National Bureau of Asian Research, Stany Zjednoczone.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W jubileuszowym X Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach uczestniczyło ponad 2800 gości. Kongres okazał...
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się os...
Potrzebne są wspólne działania wszystkich interesariuszy związanych z internetem i wychowywaniem dzieci.
Joint action is needed from all stakeholders concerned with the internet and raising children.
Trzeba wykorzystać dostępne dane i technologie, aby zapewnić pacjentowi szybszy dostęp do usług medycznych – mów...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas