- Nasza loteria to przede wszystkim projekt edukacyjny. Jeśli bierzemy paragon, mamy pewność, że zapłacony przecież podatek, trafi do budżetu państwa – mówiła na konferencji prasowej Izabela Leszczyna, wiceminister finansów.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez MF, połowa Polaków nie ma świadomości, że istnieje związek między paragonami a dochodami państwa, a tylko 7 proc. Polaków prosi o paragon, gdy go nie otrzymuje. - Mam nadzieję, że Polacy polubią tę zabawę, która ma wspierać uczciwy obrót gospodarczy – mówiła Leszczyna.
Zasady Loterii są dosyć proste. Mogą brać w niej udział osoby powyżej 18 lat, a paragon fiskalny musi opiewać na minimum 10 zł. Paragony trzeba zarejestrować na specjalnej stronie loteriaparagonowa.gov.pl.
Paragon może być za towar lub usługę, ale każdy może być zarejestrowany tylko raz, w ciągu miesiąca wydania. Sama rejestracja wymaga trochę wysiłku. Trzeba podać pięć różnych numerów z paragonu. Przy pierwszej rejestracji, system prosi też m.in. o nasz adres email i numer telefonu, dzięki czemu otrzymujemy konto i specjalne hasło do następnych logowań. – W pierwszych godzinach było już 1500 rejestracji – mówiła Leszczyna.
Paragony zebrane i zarejestrowane w październiku będą brać udział w loterii, która odbędzie się 16 listopada, te z listopada – w loterii w grudniu, itp. Na razie loteria jest zaplanowana na rok.