W środę oficjalnie fotel szefa resortu finansów zajął Andrzej Domański, wskazując, że jego priorytetem jest przygotowanie nowego projektu ustawy budżetowej na 2024 r. Czasu jest mało – z harmonogramu prac Sejmu wynika, że pierwsze czytanie przyszłorocznego budżetu zaplanowano już na czwartek, 21 grudnia.

Domański potrzebuje więc jak najwięcej rąk do pracy. Tuż po objęciu kierownictwa nad resortem powołał dwóch wiceministrów finansów – zostali nimi Hanna Majszczyk i Paweł Karbownik. Jak dowiedział się nieoficjalnie Business Insider Polska, wiadomo już, kto dołączy do zespołu. Według informacji portalu, trzecim wiceministrem zostanie Jurand Drop.

Czytaj więcej

Andrzej Domański, nowy minister finansów. Kim jest i jakie ma zadania?

Kim jest nowy wiceminister finansów Jurand Drop

Jurand Drop pracował już wcześniej w rządzie PO-PSL. W latach 2009-2011 pełnił funkcję naczelnika wydziału ds. strategii i koordynacji programów narodowych w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2015 roku z kolei krótko, bo przez 7 miesięcy, zajmował stanowisko wiceministra administracji i cyfryzacji, odpowiedzialnego za społeczeństwo informacyjne, cyberbezpieczeństwo i cyfryzację.

Drop pracował także w Brukseli jako radca ds. analiz ekonomicznych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE oraz w Komisji Europejskiej jako koordynator krajowy ds. Polski, Litwy i Finlandii w Dyrekcji Generalnej CONNECT, która zajmuje się sieciami komunikacyjnymi i technologiami.