Dotychczasowy "król dłużników" z długiem w wysokości 75,7 mln zł znalazł się dopiero na drugim miejscu – pisze Business Insider Polska.

Znacznie dalej za zadłużonymi mężczyznami, na trzecim miejscu, uplasowała się 44-latka z Mazowsza, która musi oddać bankom i różnym firmom 55 mln zł. Jej dług od końca grudnia 2021 r. zwiększył się aż o 3 mln zł. Niechlubną pierwszą dziesiątkę zamyka 72-latek z woj. mazowieckiego, który zadłużył się na 29 mln zł. Jego dług w ubiegłym roku był podobny i zwiększył się tylko nieznacznie.

Według najnowszego raportu Big Info Monitor łączne zadłużenie Polaków wynosi obecnie 75,83 mld zł, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku o aż 3,32 mld zł. Co ciekawe, dłużnicy od lat się nie zmieniają, rosną tylko ich zaległości, a inflacja, rosnące ceny gazu, prądu i innych produktów bynajmniej nie wpływają na ich zmniejszenie. W najgorszej sytuacji są przedstawiciele pokolenia X, czyli osoby w wieku 45-54 lat. Nie brakuje jednak również starszych dłużników, w wieku 65+.

Więcej czytaj na Business Insider Polska