Informacja jest szczególnie korzystna dla podmiotów, które swoją ofertę kierują dla małych i średnich przedsiębiorstw. Trudno bowiem spodziewać się, że na liście firm, które do tej pory stroniły od używania komputerów, mogły się znaleźć duże korporacje.
Rynek dostawców oprogramowania dla MSP w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Cały czas, inaczej niż w państwach ościennych, dużo do powiedzenia mają na nim rodzimi dostawcy, jak Asseco Business Solutions, Comarch, Macrologic, Simple czy śląskie BPSC (jeśli chodzi o systemy do zarządzania – ERP). Dobre perspektywy tego rynku powodują jednak, że interesują się nim zachodnie koncerny, które przejmują polskich producentów. Bardzo popularne programy finansowo-księgowe Symfonia produkuje lokalna filia brytyjskiego Sage. Tetę, która jest jednym z większych producentów systemów do zarządzania kadrami (HR), przejął w tym roku holenderski Unit 4.
Na spodziewanym popycie ze strony mniejszych podmiotów na komputery (każda inwestycja technologiczna zaczyna się od nabycia niezbędnego sprzętu IT) skorzystają oprócz producentów (z lokalnych można wymienić NTT System) również dystrybutorzy sprzętu, jak: ABC Data, AB, Action czy Komputronik.
Ręce zacierać może też Microsoft, który dostarcza systemy operacyjne, bez których komputer jest tylko bezużytecznym pudełkiem.