Informację o tym, że reżyserem najnowszego filmu o Jamesie Bondzie będzie Cary Joji Fukunaga umieścili na Twitterze producenci.

Czytaj także: Po odejściu Boyla problem z nowym Bondem. Ile się opóźni?

 

 

Fukunaga zajmie miejsce Danny'ego Boyle'a, który zrezygnował z pracy przy produkcji. Fukunaga to twórca znany między innymi z filmu "Jane Eyre" czy seriali "Detektyw" i "Wariat". Zdaniem producentów filmu, o tym, że Fukunaga został wybrany na następcę Boyla zdecydowały jego „wszechstronność i innowacyjność”. 

Jak informuje newsweek.com, zdjęcia do 25. odcinka przygód agenta 007 rozpoczną się 4 marca 2019 roku w Pinewood Studios w Londynie. Film wejdzie do kin 14 lutego 2020 roku.

W sierpniu poinformowano o tym, że nowy film o Jamesie Bondzie nie trafi do kin w wyznaczonym dniu premiery, jesienią 2019 roku. Źródła zbliżone do produkcji potwierdziły wówczas, że odejście reżysera Danny'ego Boyle’a, zaledwie na 14 tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, może doprowadzić nawet do wycofania całej produkcji.

Jak poinformowało wtedy „The Telegraph”, Danny Boyle porzucił pracę nad nowym filmem o Jamesie Bondzie na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, po tym, jak wśród twórców pojawił się spór o czarny charakter. Słynny reżyser chciał, by rosyjskiego wroga agenta 007 zagrał Tomasz Kot. Według gazety, kandydaturę Polaka mógł zablokować Daniel Craig. Słynny aktor ma duży wpływ na wybór aktorów drugoplanowych. To on miał podjąć decyzję np. w sprawie zatrudnienia Evy Green do roli Vesper Lynd.