Niektórzy producenci zdecydowali się wprowadzać filmy hybrydowo – jednocześnie do kin i na platformy streamingowe. Inni skrócili tzw. okna kinowe, znacznie szybciej udostępniając swoje tytuły w Internecie. Są też tytuły, które trafiają bezpośrednio do internetu. Jako jedne z pierwszych dokonały takich zmian wytwórnie Disneya i Warnera.

Szefowie tego ostatniego studia zdecydowali się wysłać duży zestaw filmów z 2021 r. do HBO Max. Ale w związku z tymi zmianami inaczej wyglądają dziś umowy z gwiazdami. Działania Disneya skończyły się głośnym procesem ze Scarlett Johansson, która domaga się nowych rozliczeń za rolę w „Black Widow”.

Jednak generalnie nad pandemicznym losem gwiazd nie ma co narzekać. Według raportów opublikowanych przez  pismo „Variety” honoraria  gwiazd w ostatnim roku były olbrzymie. Na szczycie listy znajdują się:

1. Daniel Craig (100 mln dolarów za dwa sequele „Na noże”)

2. Dwayne Johnson (50 mln dolarów za „Czerwoną notę)

3. Will Smith (40 mln dolarów za „Króla Ryszarda”)

4. Denzel Washington (40 mln dolarów za „Małe rzeczy”)

5. Leonardo DiCaprio (30 mln dolarów za „Nie patrz w górę”)

6. Mark Wahlberg (30 mln dolarów za  „Śledztwo Spensera”)

7. Jennifer Lawrence (25 mln dolarów za „Nie patrz w górę”)

8. Julia Roberts (25 mln dolarów za  za „Leave the World Behind”)

9. Sandra Bullock (20 mln dolarów za „The Lost City of D”)

10. Ryan Gosling (20 mln dolarów za „The Grey Man”)

Warto zauważyć, że na tej liście aż pięć filmów to produkcje Netfliksa, w piątce najlepiej zarabiających aktorów znalazło się trzech Afroamerykanów, nie ma natomiast ani jednej kobiety.