W filmie Ridleya  Scotta występują takie gwiazdy jak Russell Crowe, Joaquin Phoenix i Connie Nielsen. Twórcy "Gladiatora" doskonale przedstawili antyczny świat. Świst broni używanej na arenie sprawia, że widz czuje się jakby oglądał walki na żywo. Kunszt dźwiękowców doceniła Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznając im Oscara. Autorzy muzyki do filmu Lisa Gerrard i Hans Zimmer otrzymali tylko nominację do tej nagrody, ale za to w ich ręce trafił Zloty Glob.

"Kultowa Muzyka Filmowa" to unikatowa kolekcja 20 albumów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu. Po raz pierwszy w jednej serii znalazły się hity z takich filmów, jak "Pulp Fiction", "Gladiator", "Gorączka sobotniej nocy" czy "Misja".

Piękne melodie, wybitni kompozytorzy, wzruszające chwile, genialni artyści - każda płyta to niezapomniana podróż w świat kina, wspomnień i najlepszych kompozycji filmowych. Dodatkowym atutem kolekcji są dołączone do płyt książki, pełne ciekawostek o filmach, mało znanych faktów o towarzyszącej im muzyce, kompozycjach i artystach. To prawdziwa gratka dla miłośników X muzy i muzyki filmowej!

Więcej informacji - sklep.rp.pl

KONKURS:

Dla naszych czytelników mamy 3 zestawy:

Wygrają 3 pierwsze zgłoszenia na adres kultura@rp.pl z informacją, który film z serii podobał się Państwu najbardziej. W tytule mejla proszę wpisać "Gladiator".

Start konkursu: czwartek, 26 maja, godz. 12.00.

Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Zostań fanem serwisu na Facebooku

.