Po projekcji spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Kuba Mikurda.

Młody Norweg Danny zawsze miał trudności z otoczeniem. Po raz kolejny próbuje odnaleźć miejsce dla siebie. W Berlinie spotyka grupę Fuck for Forest, która gromadzi pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Wszystkie filmy są własnej produkcji, do której czasami zapraszani są również przechodnie na ulicy. Członkowie grupy głęboko wierzą w to, że wyzwolą świat z seksualnych zahamowań. Danny czuje się świetnie w nowym otoczeniu, które łączy hedonizm z aktywizmem. Fuck for Forest zbiera 420 tysięcy euro i jedzie do Amazonii kupić ziemię, aby oddać ją za darmo Indianom. Pobyt w Amazonii przebiega jedna zupełnie inaczej niż oczekiwali młodzi ludzie.

"Fuck For Forest" Michała Marczaka stał się sensacją 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, zdobywając główną nagrodę w konkursie filmów dokumentalnych. Film został zaproszony na renomowane festiwale filmowe, między innymi w Rotterdamie, Nowym Jorku (Tribeca) oraz Toronto (Hot Docs). "Fuck For Forest" wszedł na ekrany kin w Niemczech, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Marcin Masecki. Film trafił na listę 10 najbardziej nowatorskich dokumentów brytyjskiego magazynu "Dazed & Confused", obok takich tytułów jak "Scena zbrodni" Joshuy Oppenheimera czy "Lewiatan" Luciena Castaing-Taylora i Vérény Paravel.

W listopadzie "Fuck for Forest" ukazał się na DVD nakładem Against Gravity. W rozmowie po seansie udział wezmą również reprezentujące dystrybutora - Weronika Adamowska i Katarzyna Świątoniowska.

Wstęp wolny.

Cykl Film 1,2

to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Film 1,2 realizowana we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. W ramach cyklu w każdy czwartek w kinie Antropos odbywają się pokazy debiutów, etiud szkolnych, filmów krótkich, work-in-progress, połączone z dyskusjami i spotkaniami z twórcami.