Obejmuje pokazy ponad 50 filmów: nowych produkcji i retrospektyw. Organizowany jest przez Instytut Kultury Polskiej w Londynie przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zainauguruje go pokaz „Barw Ochronnych" z udziałem reżysera Krzysztofa Zanussiego w londyńskim BFI Southbank.
Film ten jednocześnie otworzy specjalną retrospektywę „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" zawierającą zrekonstruowane cyfrowo arcydzieła polskiego kina, przygotowaną przez słynnego amerykańskiego reżysera. (retrospektywa była pokazywana już wcześniej w USA i Kanadzie).
Ta część przeglądu zawiera 24 filmy, m.in. także „Iluminację" Krzysztofa Zanussiego, „Salto" Tadeusza Konwickiego, „Eroicę" Andrzeja Munka, „Popiół i diament", „Niewinnych czarodziejów", „Wesele", „Ziemię obiecaną" i „Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, „Matkę Joannę od aniołów" i „Austerię" Jerzego Kawalerowicza, „Krzyżaków" Aleksandra Forda, „Nóż w wodzie" Romana Polańskiego, „Rękopis znaleziony w Saragossie" i „Sanatorium pod klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa, „Aktorów prowincjonalnych" Agnieszki Holland, „Przypadek" i „Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. Pokazom towarzyszy wystawa plakatów do filmów Andrzeja Wajdy.
W programie pokazów są też nowe filmy z ostatniego roku, m.in. „Obywatel" Jerzego Stuhra i „Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego.
W sekcji dokumentalnej brytyjska publiczność będzie mogła poznać wczesne dokumenty Pawła Pawlikowskiego, tegorocznego zdobywcy Oscara za „Idę" . Będą to filmy z lat 90., realizowane dla BBC: „Podróż Dostojewskiego" o potomku rosyjskiego pisarza, ruszającym w pierwszą podróż na Zachód, „Serbski epos" o wojnie domowej w Bośni, „Podróż z Żyrinowskim" o kampanii nacjonalistycznego polityka rosyjskiego i „Z Moskwy do Pietuszek z Wieniediktem Jerofiejewem" pokazujący Rosję znanego pisarza. Odbędzie się też spotkanie z reżyserem.