Zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat otwierają: Nest Bank z Lokatą Witaj oraz Plus Bank z Lokatą na Start.

Obie instytucje gwarantują 4 proc. w skali roku. To równocześnie najwyższa na rynku stawka, niezależnie od okresu deponowania pieniędzy. Ale nie każdy z niej skorzysta. Konieczne jest założenie konta osobistego w danym banku. Wysokość wpłaty jest ograniczona do 10 tys. zł (minimum to 1 tys. zł).

3,5 proc. w skali roku mogą dostać nowi klienci otwierający konto w mBanku (Lokata 3,5 proc.) lub w BGŻOptima (Lokata Bezkarna). W zależności od banku na depozyty można przelać od 500 zł do 20 tys. zł.

Idea Bank wypłaci nowym klientom tyle samo, ale nie wymaga korzystania z innych produktów. Minimalna wpłata na Lokatę Happy wynosi 500 zł. Maksymalnie zdeponować można 10 tys. zł.

Nowi klienci są lepiej traktowani również w Alior Banku. Osoby zakładające Lokatę Internetową zyskać mogą do 2,5 proc. w skali roku. Wystarczy wpłacić 1 tys. zł. Górna granica to 200 tys. zł.

Około 2 proc. w skali roku na lokatach trzymiesięcznych zarobić można jeszcze w kilku instytucjach. Są wśród nich: Bank Millennium (2,25 proc. na Lokacie Mobilnej), eurobank (2 proc. na Lokacie Nowe Środki), Raiffeisen Polbank (2 proc. na Lokacie na Start) oraz Toyota Bank (1,65 proc. na Lokacie Plus).

Zestawienie najlepszych depozytów kwartalnych zamyka Bank Credit Agricole z lokatą terminową w ofercie mobilnej. Jej oprocentowanie wynosi 1 proc. w skali roku.

Średnia stawka dla lokat trzymiesięcznych wynosi teraz 1,7 proc. w skali roku, natomiast przeciętna dla depozytów z naszego zestawienia – 2,4 proc.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM