Karne cła z USA na Unię za pomoc dla Airbusa

Władze USA zapowiedziały obłożenie karnym cłem dodatkowe towary z Unii Europejskiej za 4 mld dolarów w odwecie za subwencjonowanie Airbusa. Unie chce rozmawiać, ale kwestionuje liczby Amerykanów

Publikacja: 02.07.2019 17:26

Karne cła z USA na Unię za pomoc dla Airbusa

W kilka dni po zawarciu rozejmu w wojnie handlowej z Chinami Amerykanie przystąpili do ataku na Unię - stwierdził Reuter. Biuro przedstawiciela ds. handlu (USTR) opublikowało listę dodatkowych produktów - dodano oliwki, włoskie sery i szkocką whisky - które mogą być objęte nowym cłem, oprócz towarów za 21 mld dolarów wymienionych w liście w kwietniu.

Urząd wyjaśnił, że dodał do pierwotnej listy 89 podkategorii celnych, m.in. różne metale, reagując na uwagi społeczeństwa. Ponad 40 osób wypowiedziało się podczas publicznych przesłuchań 15-16 maja o pierwszej liście towarów.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Ekonomia
W biznesie nikt nie może iść sam
Ekonomia
Oszczędna jazda – techniki, o których warto pamiętać na co dzień
Ekonomia
Złoty wiek dla ambitnych kobiet
Ekonomia
Rekordowy Kongres na przełomowe czasy
Ekonomia
Targi w Kielcach pokazały potęgę sektora rolnego
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku