Lokata Inwestycyjna Stabilny Kurs III - wady i zalety

Bieżący rok był pełen zawirowań na rynku walut. Wiele struktur opartych na kursie złotego kończyło się wyłącznie zwrotem gwarantowanej części kapitału. Na rynku wciąż pojawia się jednak wiele ofert, które zakładają osłabienie bądź umocnienie się złotego. Są też i takie, które zakładają jego stabilizację, a jeden z nich znalazł się w ofercie Banku Millennium

Publikacja: 23.11.2010 13:39

Lokata Inwestycyjna Stabilny Kurs III - wady i zalety

Foto: Fotorzepa, Kuba Krzysiak Kuba Krzysiak

[b]Produkt ocenia Michał Szeliski, analityk Structus.pl:[/b]

Lokata Inwestycyjna Stabilny Kurs III jest produktem o rocznym horyzoncie inwestycyjnym z pełną gwarancją zainwestowanego kapitału, powiązanym z kursem EUR/PLN publikowanym przez serwis Reuters.

Struktura ta została zbudowana w oparciu o opcję "range accrual". Oznacza to, że zysk z inwestycji będzie rosnąć z każdym dniem roboczym, w którym kurs euro względem złotego znajdzie się w określonym przedziale.

Jego górna granica będzie równa kursowi początkowemu powiększonemu o 0,10 PLN, a dolna kursowi początkowemu pomniejszonemu o 0,15 PLN. Jeśli przez cały okres inwestycji kurs EUR/PLN nie wyjdzie poza ustalony przedział, zysk wyniesie 8 proc.

Biorąc pod uwagę zawirowania, będące nieodłączną częścią rynku walut, maksymalny możliwy zysk został określony na bardzo niskim poziomie. Pamiętając o tym, że na rynku dostępne są lokaty bankowe, które gwarantują klientom pewny zysk w okolicach 5 proc., trzeba stwierdzić, że w tym wypadku premia za ryzyko jest zdecydowanie zbyt niska.

Lokata Inwestycyjna Stabilny Kurs III dostępna jest w Banku Millennium (wymagane posiadanie konta) do 29 listopada br.

Aby w nią zainwestować, trzeba wyłożyć co najmniej tysiąc złotych.

Od inwestorów bank nie pobiera opłaty wstępnej.

Ekonomia
Brak wody bije w konkurencyjność
Ekonomia
Kraina spierzchniętych ust, kiedyś nazywana Europą
Ekonomia
AI w obszarze compliance to realna pomoc
Ekonomia
W biznesie nikt nie może iść sam
Ekonomia
Oszczędna jazda – techniki, o których warto pamiętać na co dzień