Długo trzeba było na takie rozwiązanie czekać, ale zdaje się, że jest.
P4
, operator sieci
Play
jako pierwszy, a potem
Aktualizacja: 25.07.2013 13:43 Publikacja: 25.07.2013 12:48
Długo trzeba było na takie rozwiązanie czekać, ale zdaje się, że jest.
P4
, operator sieci
Play
jako pierwszy, a potem
T-Mobile Polska
, zamierzają wprowadzić usługę pozwalającą klientom na zapłacenie za zakupy w sieci przy okazji uiszczania comiesięcznego rachunku za telefon - wynika z informacji
rpkom.pl
.
Na początek w ten sposób konsumenci będą mogli zapłacić przede wszystkim za oprogramowanie: aplikację do zainstalowania na smartfonie, czy komputerze. Wśród nie wymagających specjalnych rozwiązań logistycznych i formalno-prawnych produktów kupowanych w ten sposób można sobie wyobrazić gry, e-booki, filmy, czy muzykę.
Play podał właśnie, że jego usługa "Dopisz do rachunku Play" została wprowadzona w sklepie Google - Google Play. Jak informuje, koszt aplikacji, gier oraz książek zostanie dopisany do rachunku klienta.
Aby skorzystać z tej możliwości, użytkownik musi mieć smartfona z systemem operacyjnym Android, aktywne konto w sklepie Google Play i abonament w Play.
Możliwość korzystania z usługi „Dopisz do rachunku PLAY" pojawi się automatycznie jako jedna z dwóch opcji płatności. Należności za zakupione aplikacje, gry i inne treści pojawią się na rozliczeniu towarzyszącym fakturze za usługi telekomunikacyjne od PLAY - podał operator (płatność uiszczana jest łącznie na jeden rachunek).
Wdrożenie usługi rozpoczęło się 23 lipca. Telekom podał, że będzie udostępniał automatyczny dostęp do usługi stopniowo. Deklaruje, że wszyscy abonenci będą mieli do niej dostęp po maksimum kilku tygodniach.
Jak wyjaśnia Marcin Gruszka rzecznik prasowy P4, aby chronić się przed ewentualnymi nadużyciami, zarówno Google, jak i Play mają zabezpieczenia. W przypadku operatora to kwotowy limit (50 zł w okresie rozliczeniowym), którego nie możne przekroczyć świeży klient Google Play. - Kwota ta rośnie, jeśli historia transakcji klienta wskazuje, że terminowo się wywiązuje z zobowiązań - mówi Marcin Gruszka.
Rzecznik Play przyznaje, że operator prowadzi rozmowy z kolejnymi partnerami. - Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi podmiotami, które wyrażą zainteresowanie - dodaje.
Dla telekomu to zarówno dodatkowy przychód, jak i zysk. Porozumiał się z Google w sprawie podziału przychodów z transakcji i nie pobiera dodatkowej opłaty od klientów za kredytowanie zakupu. Cena aplikacji też pozostaje bez zmian.
W Polsce Play jest pierwszym partnerem Google przy tego typu rozwiązaniu. W Europie takich porozumień zawarto już kilka.
W grupie Deutsche Telekom, funkcjonalność połączonej faktury za telefon i zakupy wykonywane przy jego użyciu wprowadził Magyar Telekom. Na Węgrzech do miesięcznego rachunku doliczone mogą zostać w tym przypadku wybrane usługi: zakup biletów do kina i teatru, do zoo, filmu na konkretnym serwisie (Filmklik.hu), subskrypcję gazety (Népszabadság),bilety komunikacyjne.
Fakturowanie zakupów przez internet to kolejny sposób telekomów mobilnych na budowę przychodów: spadających operatorom zasiedziałym, wolniej rosnących u Play.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Długo trzeba było na takie rozwiązanie czekać, ale zdaje się, że jest.
P4
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej przyjęło projekt zmian w regulaminie aplikacji, która ma ustanowić ogólnopolski samorząd aplikantów. Działałby on jako ciało doradcze przy NRA, zajmując się sprawami aplikantów, np. szkoleniem i zatrudnieniem.
437 kandydatów rywalizowało w środę o 220 miejsc na obu aplikacjach w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury: sędziowskiej i prokuratorskiej.
Rozstrzygnięcie sprawy bez rozważenia argumentów spierających się stron wystawia jak najgorsze świadectwo samemu sądowi.
Konkursy na asystentów sędziego cieszą się coraz mniejszą popularnością. Co potencjalnym kandydatom oferuje ta praca? Czy mają potem szansę zostać sędzią?
Minister Sprawiedliwości opublikował projekt nowelizacji rozporządzenia ws. wysokości opłaty za udział w egzaminie adwokackim. Kandydaci na adwokatów będą mile zaskoczeni.
Wielu prawników coraz częściej zadaje sobie powyższe pytanie. A ci, którzy tego nie robią, powinni jak najszybciej zacząć.
Ministerstwo sprawiedliwości podało wyniki egzaminu notarialnego, który odbył się w dniach 3-5 września br. Są nieco gorsze niż w ubiegłym roku.
Praca legislatora wiąże się m.in. z pozostawaniem w cieniu decydentów – mówi dr Joanna Knapińska, prezes RCL.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas