Magdalena Wierzchowska
Przejęcie operatora przez Polkomtel to kuriozum — mówią eksperci. KGHM nigdy nie był tak blisko sprzedaży Dialogu, ale nigdy transakcja nie budziła tylu kontrowersji. "Polkomtel interesuje się kupnem operatora sieci kablowej Aster i analizuje dokumenty informacyjne wysłane przez dotychczasowego właściciela, Mid Europa Partners" — taką deklarację złożył wczoraj Jarosław Bauc, prezes operatora sieci Plus. To kolejna informacja o potencjalnych akwizycjach Polkomtela. My przyjrzeliśmy się bliżej planom kupna Telefonii Dialog.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=431d0ce6-1b7f-4178-bd2c-d995a89c5516&date=2010-10-01 (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Catalyst: za małe obroty[/b]
Katarzyna Ostrowska, ł.d.
Wczoraj na rynku obligacji zadebiutowały obligacje Polkomtela. Gdy rok temu na warszawskiej giełdzie startował pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej zorganizowany rynek papierów dłużnych, wielu uczestników rynku kapitałowego nie wierzyło w jego sukces.Tak źle, jak sądzono, wcale jednak nie jest. W rocznicę Catalysta odbyło się pierwsze notowanie papierów największego polskiego operatora – spółki Polkomtel, właściciela komórkowego Plusa. Wyemitowała ona obligacje o wartości 1 mld zł. Jest zatem obecnie największym emitentem prywatnym na Catalyst.
http://new-arch.rp.pl/artykul/983976_Catalyst:_za_male_obroty.html (dostęp płatny)
Mid Europa Partners, fundusz kontrolujący sieć kablową Aster, rozesłał zaproszenie do rozmów w sprawie sprzedaży operatora. – Owszem, otrzymaliśmy takie pismo, jak chyba wszyscy więksi operatorzy w Polsce – powiedział dzisiaj Jarosław Bauc, prezes zarządu Polkomtelu. Nie chciał powiedzieć, czy jego spółka przystąpi do rokowań z funduszem, ale przyznał, że sieć kablowa znajduje się w zakresie zainteresowań Polkomtelu. —ł.d.
http://new-arch.rp.pl/artykul/983934_W_skrocie.html (dostęp płatny)
[b]Internet daje również korzyści podatkowe, trzeba jednak zebrać odpowiednie dokumenty[/b]
MoPo
Osoby, które płacą za dostęp do Internetu w miejscu zamieszkania, mogą skorzystać z ulgi. Muszą jednak udokumentować poniesione wydatki fakturami VAT. Kwotę 760 zł odejmuje się od dochodu. Takiej wysokości limit przysługuje jednej osobie. Ci, którzy chcą skorzystać z tej preferencji, muszą spełnić trzy warunki: 1) ponieść opłaty na Internet, 2) wydatki powinny być poniesione w związku z użytkowaniem Internetu w lokalu będącym ich miejscem zamieszkania, 3) wydatki muszą być potwierdzone fakturą VAT, wystawioną na imię i nazwisko podatnika i jego adres.
http://new-arch.rp.pl/artykul/983836_Internet_daje_rowniez_korzysci_podatkowe_trzeba_jednak_zebrac_odpowiednie_dokumenty.html (dostęp płatny)