Reklama

Kolejne rozporządzenie do Megaustawy prawie gotowe

Aktualizacja: 28.12.2010 14:45 Publikacja: 28.12.2010 14:39

W ciągu dwóch najbliższych dni, jeszcze przed końcem roku, na biuro ministra spraw wewnętrznych i administracji ma trafić „mapowe” [b]rozporządzenie w sprawie inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej[/b] i określenia stopnia pokrycia tą infrastrukturą.

To kolejne rozporządzenie wykonawcze do ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, która weszła w życie w lipcu. Uchwalono już akt w sprawie [b]opłat za wniosek o opinię Prezesa UKE na prowadzenie działalności telekomunikacyjnej przez samorządy[/b].

Według założeń, rozporządzenie inwentaryzacyjne powinno wejść w życie 17 stycznia, kiedy upływa określony w Megaustawie vacatio legis dotyczące przepisu i inwentaryzacji infrastruktury.

W toku prac legislacyjnych wciąż znajduje się [b]rozporządzenie w sprawie wymagań technicznych dla sieci telekomunikacyjnych[/b] (art. 3 ust. 8), który przeszedł już etap konsultacyjny.

Z kolei rozporządzenie do ustawy Prawo Budowlane, dotyczące [b]warunków, jakie powinny spełniać budynki i ich usytuowania[/b], określające, w jaką infrastrukturę telekomunikacyjną mają być wyposażone budynki mieszkalne, jest na etapie konsultacji społecznych.

Reklama
Reklama

Wciąż jednak nie zaczęły się prace nad dwoma fakultatywnymi aktami wykonawczymi: rozporządzeniem w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy publicznej (art. 28) oraz rozporządzeniem dotyczącym opłat za korzystanie z nieruchomości będących własnością Skarbu Państwa (art. 33 Megaustawy). Takim sam status ma rozporządzenie dotyczące opłat za zajęcie pasa drogowego (ustawa o drogach publicznych), którym zajmuje się departament dróg i autostrad resortu infrastruktury.

Ekonomia
Polska już w 2026 r. będzie wydawać 5 proc. PKB na obronność
Ekonomia
Budżet nowej Wspólnoty
Ekonomia
Nowe czasy wymagają nowego podejścia
Ekonomia
Pacjenci w Polsce i Europie zyskali nowe wsparcie
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Ekonomia
Sektor usług biznesowych pisze nową strategię wzrostu
Reklama
Reklama