Magdalena Wierzchowska
Montagu miał opinię funduszu, który zapłacił frycowe za wejście do Polski, zbyt drogo kupując Emitela od TP (Orange Polska). Cena 1,7 mld zł wydawała się wygórowana, choć korzystne było równoległe wejście do spółki Innovy i EBOiR. Ostatnie dwie transakcje — kupna konkurencyjnych RSTV i Info-TV-FM — to dla Emitela szansa na duży krok w przód. — Poprzez akwizycje zwiększamy liczbę wież telekomunikacyjnych, co zbliża nas do koncepcji pełnienia funkcji ich niezależnego operatora. Ostatnie 18 miesięcy to czas intensywnej pracy nad cyfryzacją i poprawą efektywności Emitela. Mamy w funduszu 2,5 mld EUR i jesteśmy otwarci na kolejne inwestycje, oczywiście w dobre projekty — mówi Michał Chałaczkiewicz, dyrektor Montagu na Europę Środkowo-Wschodnią.
http://www.e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=145787# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Dekodery emigrują z Polakami
Magdalena Lemańska
Prawie milion emigrujących Polaków zabrało ze sobą za granicę sprzęt pozwalający na korzystanie z usług polskich platform satelitarnych. Jest to sprzeczne z przepisami, ale pozwala na dostęp do pełnej oferty polskich stacji telewizyjnych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1187724-Dekodery-emigruja--z-Polakami.html (dostęp płatny)
Milion dekoderów za granicą
Magdalena Lemańska
Platformy satelitarne są w Polsce największymi dystrybutorami programów telewizyjnych pod względem liczby abonentów. Mają ich ponad 6 mln, podczas gdy liczbę klientów sieci kablowych branża szacuje na ok. 4,6 mln. Prawie milion Polaków zabrało ze sobą sprzęt platformy satelitarnej, emigrując do innych europejskich krajów i ogląda tam telewizję nielegalnie.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1187664-Milion-dekoderow-za-granica.html (dostęp płatny)