Reklama

Kazachstan: Nie wysyłamy naszych żołnierzy na Ukrainę

Ministerstwo obrony Kazachstanu zaprzeczyło informacjom, jakoby Kazachstan miał zamiar wysłać żołnierzy na Ukrainę. Resort obrony Kazachstanu podkreśla, że nie otrzymał żadnej prośby w tej sprawie.

Publikacja: 28.02.2022 05:23

Żołnierz z Kazachstanu

Żołnierz z Kazachstanu

Foto: PAP/ITAR-TASS

arb

"Informacja rozpowszechniania w mediach społecznościowych, jakoby żołnierze z Kazachstanu mieli być wysłani na Ukrainę, jest nieprawdziwa. Prośba o wysłanie żołnierzy z Kazachstanu na Ukrainę lub do jakiegokolwiek innego kraju nie wpłynęła, więc nie była rozważana" - głosi oficjalny komunikat resortu obrony Kazachstanu opublikowany w poniedziałek w nocy.

Czytaj więcej

Samotność Kremla. Rosja wyobcowana na arenie międzynarodowej

Ministerstwo obrony Kazachstanu podkreśla też, że działania mające na celu zwiększenie gotowości bojowej armii i szkolenie sił zbrojnych Kazachstanu, związane z ich przesunięciami i ćwiczeniami, są realizowane zgodnie z planem.

Prośba o wysłanie żołnierzy z Kazachstanu na Ukrainę lub do jakiegokolwiek innego kraju nie wpłynęła

Komunikat resortu obrony Kazachstanu

Resort obrony Kazachstanu informuje jednocześnie, że przesuwanie drogą kolejową sprzętu wojskowego z zachodniego Kazachstanu do południowej części kraju, które ma miejsce od 25 lutego i potrwa do 3 marca, ma związek z pracami naprawczymi.

Reklama
Reklama

Ministerstwo informuje też, że pojazdy wojskowe z Ałmatów zostaną wysłane do garnizonu w Aktau, nad Morzem Kaspijskim.

Dyplomacja
Japonia chce po 80 latach zawrzeć pokój z Rosją. Kreml odpowiedział
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Dyplomacja
Donald Trump daje Iranowi „maksymalnie 15 dni”. Co potem?
Dyplomacja
Donald Tusk z apelem do Polaków w Iranie. Dołącza MSZ. „Możliwość konfliktu realna”
Dyplomacja
Wiadomo, kiedy armia USA będzie gotowa do ataku na Iran. Oczekiwanie na decyzję Trumpa
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama