Reklama

Emmanuel Macron niemal dwie godziny rozmawiał z Władimirem Putinem

Prezydent Francji Emmanuel Macron odbył w niedzielę niemal dwugodzinną rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Otoczenia przywódcy Francji określiło rozmowę jako "ostatnie możliwe i niezbędne wysiłki w celu uniknięcia poważnego konfliktu na Ukrainie".

Publikacja: 20.02.2022 16:39

Emmanuel Macron niemal dwie godziny rozmawiał z Władimirem Putinem

Foto: AFP

Biuro Emmanuel Macrona przekazało, że obaj przywódcy są zgodni w kwestii znalezienia dyplomatycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Rosji spotkają się w najbliższych dniach w tym celu i będą pracować nad ewentualnym szczytem na najwyższym szczeblu z udziałem Rosji, Ukrainy i sojuszników w celu ustanowienia nowego porządku bezpieczeństwa w Europie - podał Pałac Elizejski.

W podobnym tonie rozmowę ocenił Kreml. Przekazano, że w związku z pilnym charakterem sytuacji, przywódcy są zgodni co do potrzeby odnalezienia rozwiązania metodami dyplomatycznymi za pośrednictwem ministerstw spraw zagranicznych i doradców politycznych przywódców formatu normandzkiego.

Czytaj więcej

Ukraina: Nadszedł czas na wprowadzenie sankcji wobec Rosji

"Kontakty te powinny ułatwić przywrócenie reżimu zawieszenia broni i zapewnić postęp w uregulowaniu konfliktu w Donbasie" - poinformowano.

Reklama
Reklama

Wcześniej w niedzielę Macron i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie telefonicznej omówili możliwe sposoby zapewnienia natychmiastowej deeskalacji. 

Dyplomacja
To ten kraj zostanie kolejnym członkiem UE? Może zadziałać „efekt Trumpa”
Dyplomacja
Kanclerz Niemiec mówił, że II wojna światowa trwała cztery lata. Szef MSWiA: Niefortunne
Dyplomacja
MSZ Francji wzywa ambasadora USA. „Niedopuszczalna ingerencja”
Dyplomacja
Węgry zablokują nowe sankcje UE wobec Rosji w związku ze sporem o rurociąg na Ukrainie
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama