Biden spotkał się z Putinem w Genewie w czerwcu. Relacje USA z Rosją są najgorsze od czasów zimnowojennych - kwestie sporne dotyczą Ukrainy, Syrii oraz przestrzegania w Rosji praw człowieka, co ma związek m.in. z domaganiem się przez Waszyngton uwolnienia rosyjskiego opozycjonisty, Aleksieja Nawalnego, odsiadującego wyrok za korupcję w jednym z rosyjskich łagrów.

"Kommiersant" podaje, że USA i Rosja nie uzgodniły jeszcze szczegółów nowej rundy rozmów między prezydentami, ale wstępne plany przewidują, że do końca tego roku obaj prezydenci będą rozmawiać za pomocą wideołącza, po czym na początku 2022 roku spotkają się osobiście.

Czytaj więcej

Joe Biden spotka się wirtualnie z Xi Jinpingiem w przyszłym tygodniu?

Dziennik informuje, że prezydenci mają rozmawiać o uzgodnieniach z poprzedniego szczytu w Genewie. Rozmowy mają obejmować bardzo szeroką agendę.

Kreml informował we wtorek, że na razie nie ustalono ram czasowych nowej rundy rozmów, ale "obie strony zgadzają się, że takie rozmowy są potrzebne".

Komunikacja między prezydentami powinna być podtrzymana

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla

- Zgadzamy się co do tego, że spotkanie jest potrzebne, a komunikacja między prezydentami powinna być podtrzymana - oświadczył rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.