Reklama
Rozwiń

Włoska prokuratura rozszerza śledztwo ws. Atlantii

Prokuratura z Genui objęła śledztwem wszystkie przypadki naruszania norm bezpieczeństwa w filiach grupy Atlantia, dotyczy ono więcej pracowników i wiaduktów od ustalonych we wrześniu

Publikacja: 03.10.2019 10:32

Włoska prokuratura rozszerza śledztwo ws. Atlantii

Foto: Bloomberg

Postępowanie uruchomiono po zawaleniu się w sierpniu 2018 dwóch przęseł wiaduktu w Genui, co spowodowało śmierć 43 osób. Ruch 5 Gwiazd będący wówczas w rządzie koalicyjnym zapowiedział odebranie licencji Atlantii, największemu operatorowi płatnych autostrad.

Prokuratura poinformowała o aresztowaniu 13 września 3 pracowników filii Atlantii, Autostrade per l'Italia i działu obsługi SPEA za fałszowanie raportów o stanie 2 innych wiaduktów po tragedii w Genui. Pięciu innym osobom i zewnętrznemu doradcy zakazano wtedy pracy na pewien czas. Prokuratura objęła teraz śledztwem ok. 30 osób, o 9 poinformowała wcześniej, sprawdza dokumenty dotyczące 9 wiaduktów — powiedziały Reuterowi dwie osoby. Zgodne z włoskim prawem, śledztwo ma wstępny charakter i nie musi zakończyć się postawieniem oskarżeń.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Budownictwo
Kto zbuduje terminal CPK w Baranowie? Warunki postępowania kością niezgody
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Budownictwo
Kryzys polityczny może zachwiać rządowym programem budowy dróg
Budownictwo
Kolej wybuduje biura i mieszkania warte miliardy
Budownictwo
GTC z gorszą oceną od agencji ratingowej
Budownictwo
Polimex Mostostal poprawia wyniki. 4 mld zł przychodów w 2025 r. i nowa strategia