Reklama
Rozwiń

Orange ostrzega przed oszustami. To może być kosztowne

"Jeżeli zadzwonił do Was numer zaczynający się na +675 uważajcie. To może być numer Papui Nowej Gwinei" - informuje na Twitterze rzecznik prasowy Orange. Nabrać się łatwo, bo od "+67" zaczynają się także numery mieszkańców Wielkopolski - jak pisze Onet

Aktualizacja: 05.06.2018 22:18 Publikacja: 05.06.2018 22:11

Orange ostrzega przed oszustami. To może być kosztowne

Foto: Bloomberg

Oszuści liczą na to, że polski użytkownik oddzwoni na nieznany numer. Wtedy zaczynają się kłopoty, bowiem takie połączenie sporo kosztuje - informuje Onet.

Orange już zablokowało numer, ale zagrożeni są właściciele kart innych operatorów. Niewykluczone, że oszuści wkrótce podejmą także próby połączeń z innego kraju, a tym samym z innego numeru.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Trump wysyła listy i grozi BRICS, polskie firmy liderami AI, paraliż w Rosji
Biznes
Benefit Systems na rynku wellbeing: przepis na skalowalny sukces
Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina