Reklama

Marek Zagórski: 5G od Huawei i bezpieczeństwo wykluczają się

- W sierpniu lub we wrześniu przyszłego roku w jednym z miast powinna już działać sieć 5G. Można się spodziewać, że będzie to Warszawa, ale nie chcę o tym przesądzać - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Odniósł się też do kwestii udziału firmy Huawei w budowie sieci 5G w Polsce i na świecie.

Aktualizacja: 05.09.2019 06:16 Publikacja: 04.09.2019 15:55

Minister cyfryzacji Marek Zagórski

Minister cyfryzacji Marek Zagórski

Foto: rp.pl

Czy podpisana wspólna deklaracja Polski i USA wyklucza firmę Huawei jeśli chodzi o budowę sieci 5G w Polsce?

- Bezpośrednio nie. Nie ma zdania o żadnym podmiocie, nie chcemy tego robić. Musimy zapewnić bezpieczeństwo tej sieci w większym wymiarze niż mamy to dotychczas w przypadku sieci telekomunikacyjnych istniejących, ale w większym wymiarze niż tylko technologicznym. Sieć 5G to zupełnie nowy system - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Tak handel może skorzystać na cyfrowej rewolucji
Biznes
Abramowicz i Janukowycz przegrali z Brukselą. Pozostają na czarnych listach, odcięci od majątków
Biznes
43 mld euro z UE dla Polski, wyzwanie demograficzne i rozwój energetyki w Afryce
Biznes
Premier Donald Tusk wskazał nowego prezesa UKE. Teraz zagłosuje Sejm
Biznes
Upadek rządu we Francji, drony nad Polską i apel producentów aut elektrycznych
Reklama
Reklama