Spółka ma być kupiona po cenie księgowej, która zostanie ustalona na podstawie sprawozdania finansowego firmy za rok 2008.JSW ma obecnie niespełna 10 proc. udziałów w CI ROW.
– Argumentem przemawiającym za zwiększeniem nadzoru JSW nad CI ROW jest konieczność dalszej informatyzacji spółki – tłumaczy Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.
– JSW musi rozwijać dotychczasowe systemy w obszarach: finansów i księgowości, obsługi sprawozdawczości i raportowania. Planowane jest również dalsze rozwijanie systemów klasy Business Inteligence oraz wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów. Wspierane informatycznie będą również procesy planowania i harmonogramowania produkcji jak również zarządzania jakością produktów. Niezbędne będzie również objęcie systemami informatycznymi planowanie i zarządzanie kadrami, a w obszarze gospodarki materiałowej procesów prowadzenia przetargów i aukcji – wylicza.
Dodatkowym argumentem uzasadniającym istnienie firmy outsourcingowej, zdominującym udziałem JSW, jest realizacja celu strategicznego jakim jest dokończenie tworzenia Grupy Węglowo - Koksowej na bazie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na razie w ramach tworzenia tejże grupy do JSW włączona została rok temu kopalnia Budryk w Ornontowicach, zaś teraz rozpoczyna się włączanie do struktur JSW koksowni Zabrze (nie zostanie zaś włączona do grupy wałbrzyska koskownia Victoria).
– Nowa struktura grupy powinna być obsługiwana przez sprawną firmę outsourcingową wchodzącą tym samym w skład grupy – tłumaczy Jabłońska-Bajer.