Karolina Baca-Pogorzelska

Ja popatrzę z boku

Po kilku latach postanowiłam przez jakiś czas przyjrzeć się górnictwu z innego miejsca niż dotychczas. I choć w branży dzieje się sporo, a zapewne jeszcze więcej dziać się będzie, to ja chwilowo stanę sobie z boku.

Mimo cięć kopalnie inwestują

Inwestycje. Wydatki na inwestycje w kopalniach spadną w sumie w tym roku w porównaniu z ubiegłym o ponad 0,5 mld zł. Ale to nie znaczy, że nic w branży się nie dzieje.

Górnictwo może mieć w tym roku straty

Firma Roland Berger przeprowadzi audyt spółek węglowych. Mogą mieć one łącznie w 2013 r. kilkadziesiąt milionów złotych straty – wyliczyła „Rz".

TDJ chce kupić zakłady H.Cegielski

Zakładami H.Cegielski, których sprzedaży po raz drugi próbuje resort skarbu, ponownie zainteresował się TDJ rodziny Domogałów. Spółka dostała właśnie zgodę na due diligence.

Smoleń: eliminacja węgla jako paliwa jest iluzją

Paweł Smoleń, prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego.

Bieg dla Słonia pamięci Artura Hajzera

7 sierpnia o godz. 22 w Parku Śląskim w Chorzowie startuje bieg upamiętniający himalaistę Artura Hajzera. Ale biegać będą nie tylko tam.

Węgiel z importu: atrakcja dla energetyki

Górnictwu węgla kamiennego przybywa nowy kłopot: tani surowiec z zagranicy. Opłacalny będzie tylko import?

Pamięci Artura Hajzera. Bieg dla Słonia

7 sierpnia o godz. 22 w Parku Śląskim w Chorzowie startuje bieg upamiętniający himalaistę Artura Hajzera

Potrzebne zmiany w górnictwie węglowym

Zysk JSW na 2013 rok zagrożony, związkowcy Kompanii Węglowej wściekli, NWR rozważa pozbycie się surowcowych aktywów... ups, w górnictwie naprawdę nie dzieje dobrze.

Kto przejmie aktywa New World Resources

NWR bada możliwość sprzedaży koksowni Svoboda i kopalni Paskov. Tej pierwszej przyglądają się Jastrzębska Spółka Węglowa i Węglokoks – ustaliła „Rz”.