W III edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) główną nagrodę zdobył Wojciech Jackowiak z firmy Intex za innowacyjne rozwiązanie pod nazwą „Ciągnik elektryczny do transportu ładunków".
Jury pod przewodnictwem Bożeny Lublińskiej-Kasprzak, prezes PARP, uznało je za najlepsze z 39 nowatorskich projektów, które spełniły wymagania konkursu (oceniano m.in. stopień nowatorstwa i wpływ innowacji na poprawę funkcjonowania zakładu pracy).
W obecnej edycji konkursu wręczono też trzy wyróżnienia. Zdobyli je: Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za projekt „Klub innowatora", w którym zainicjował współpracę uczelni z sektorem przedsiębiorstw, Agnieszka Stefańska i Marek Skajewski z firmy Spawmet za nowatorski sposób obniżania kosztów i czasu dystrybucji gazów oraz za wymierny efekt ekonomiczny projektu „Innowacyjny system dystrybucji gazów skroplonych" oraz Waldemar Tutaj z firmy Sanden Manufacturing Poland za projekt „Odzysk energii cieplnej ze sprężarki powietrza".
Konkurs „Kreowanie jutra" jest adresowany do autorów innowacji wprowadzanych w przedsiębiorstwach. Chodzi o inicjatywy w zakresie technologii, produktów, procesów lub marketingu, które wprowadzono w firmie lub instytucji i przyczyniły się do poprawy jej funkcjonowania. Wdrożone innowacje muszą też być możliwe do zastosowania w innych organizacjach/firmach. Celem konkursu jest nagradzanie pracowników inicjujących udoskonalenia.
W konkursie przyznawane są też tytuły pracodawcy przyjaznego kreatywności, które otrzymują właściciele i szefowie firm zapewniający warunki sprzyjające tworzeniu innowacyjnych pomysłów przez pracowników.