Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 09.06.2015 21:00 Publikacja: 09.06.2015 21:00
Foto: Fotorzepa, Bartek Sadowski Bartek Sadowski
Spółkę w Polsce założył turecki potentat logistyczny Ekol, rozpycha się tu też amerykański gigant XPO Logistics, który za 3,5 mld dol. kupił francuską firmę logistyczną Norbert Dentressangle o przychodach 5,5 mld dol. W Polsce transportowa część ND ma ponad 100 mln euro przychodów, a logistyczna 15 mln euro.
ND to jedna z największych flot ciężarówek w Polsce: ma 440 własnych ciągników siodłowych. Szef ND Polska Jarosław Bartczak liczy, że amerykański właściciel zapewni lepszy dostęp do klientów spoza Europy. – Liczę też na narzędzia informatyczne, które pozwolą nam wejść w nowe obszary działalności, których do tej pory nie eksplorowaliśmy – mówi Bartczak.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
W czwartek kończy się kadencja prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Prawo nie przewiduje możliwości jej pr...
Polska branża technologiczna odpowiada na wyzwania związane z dronami, Waszyngton i Pekin zbliżają się do porozu...
Pekin reaguje na zamknięcie granicy polsko-białoruskiej, w Madrycie rusza runda rozmów handlowych USA–Chiny, a P...
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej zaprezentowali na targach przemysłu obronnego swoje technologie i odby...
Niemiecki koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz wystąpił do rosyjskiego Federalnego Urzędu ds. Własności Intelektu...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas