Robert Przybylski

Robert Przybylski

Wczoraj wypadek, dzisiaj wyrok: kolizja w Ghanie

Podczas jazdy próbnej w Ghanie, pociąg Pesy najechał na pozostawioną na torach ciężarówkę. Nikt nie ucierpiał, a pociąg jest do naprawy.

Intercity ma nowy zarząd

Walne Zgromadzenie PKP Intercity odwołało 19 kwietnia dotychczasowy zarząd PKP Intercity oraz powołało nowego prezesa, wiceprezes oraz członków zarządu spółki.

Pieniądze przejdą koło nosa kolejom regionalnym

Nieliczne koleje regionalne sięgną po unijne fundusze na zakup taboru, ponieważ niewiele samorządów stać na wysoki udział własny.

Czy będą subwencje na wymianę tachografów?

Ministerstwo Infrastruktury nie wyklucza dopłat do wymiany tachografów. Trwają rządowe prace nad tym projektem.

Mimo spowolnienia kurierzy budują nowe obiekty

Maleje liczba kupujących w sieci, ale kurierskie koncerny inwestują w nowe obiekty, licząc na odbicie w kolejnych latach.

Znów blokowana jest granica z Ukrainą

Rolnicy walczą o ochronę gospodarstw przed ukraińską konkurencją i unijnymi przepisami, które uważają za nie do przyjęcia.

Energetyka Kolejowa podsumował pierwszy rok w grupie PGE

Kolejowy dystrybutor energii elektrycznej przygotowuje się do uruchomienia aplikacji pomagającej maszynistom zmniejszyć zużycie energii.

Czeski miliarder chce przejąć Royal Mail

Słaby miniony rok zmusza branżę kurierską do przetasowań i przyspieszenia rozbudowy skali działania. Mija czas narodowych i regionalnych firm, liczyć się będą Europejskie organizacje.

Ukraińska ustawa o mobilizacji weszła w życie

Prezydent Ukrainy podpisał ustawę mobilizacyjną, która wejdzie w życie 16 maja 2024 roku.

Nabrzmiewa sytuacja w kolejce w Koroszczynie

Terminal w Koroszczynie jest nadal niedrożny z powodu tirów omijających kolejkę. Część przewoźników jest zdeterminowana walczyć z łapownictwem, szuka pomocy u organów państwa.