Polski rynek autobusów znowu się rozpędza. Po trzech miesiącach spadków ubiegły miesiąc wreszcie przyniósł wzrost rejestracji nowych pojazdów. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i branżowej firmy analitycznej JMK wynika, że w pierwszych dziesięciu miesiącach roku krajowi przewoźnicy kupili 1346 nowych autobusów, o 11 proc. więcej niż w takim samym czasie przed rokiem.
W samym październiku rejestracje zwiększyły się w ujęciu rocznym o prawie 8 proc. co – jak twierdzą analitycy – kończy negatywny trend zapoczątkowany w końcu wakacji.