Sezon się kończy, ale sprzedaż motocykli rekordowa

Już definitywnie kończy się tegoroczny sezon dla właścicieli jednośladów. Ale dealerzy motocykli zaliczą ten rok do wyjątkowo udanych.

Publikacja: 08.12.2015 13:15

Sezon się kończy, ale sprzedaż motocykli rekordowa

Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, od stycznia do listopada zarejestrowano prawie 21,9 tys. nowych maszyn. To blisko 2,3 razy więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Także listopad okazał się całkiem niezły: sprzedało się 578 motocykli, co jak na przedostatni miesiąc roku może być wynikiem imponującym. Był to zresztą najlepszy listopadowy rezultat od kiedy PZPM monitoruje ten rynek, a więc od dziesięciu lat. W porównaniu z listopadem ub. roku sprzedaż podskoczyła o przeszło jedną czwartą. Co prawda w porównaniu z październikiem nastąpił spadek, ale to normalne, zważywszy na zimową pogodę.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Mesko będzie produkować 250 mln pocisków rocznie
Biznes
Katastrofa Boeinga w Indiach, polska zbrojeniówka w impasie i powrót atomu
Biznes
Donald Trump zapowiedział zmiany w polityce imigracyjnej pod naciskiem farmerów
Biznes
Zmiany u Pracodawców RP. Odchodzi prezes
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Biznes
Strażacy ze wsparciem ORLEN