Polska Rada Przedsiębiorców (PRP) będzie ciałem doradczym jednej z największych w Polsce organizacji biznesowych, Pracodawców RP. W skład Rady weszli przedstawiciele największych prywatnych firm w Polsce. Przewodniczącym PRP został Rafał Brzoska, założyciel Grupy InPost. W poniedziałek w Warszawie odbyło się posiedzenie inauguracyjne nowej rady.
Po co powołano Radę?
Inicjatorzy powołania PRP przekonywali, że powstała ona z inicjatywy biznesu, aby stać się siłą napędową dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. – Polska Rada Przedsiębiorców ma być wiodącą siłą w procesie transformacji, kierując polską gospodarkę w przyszłość opartą na innowacji, zrównoważonym rozwoju oraz umocnionej pozycji na arenie międzynarodowej – mówił przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorców Rafał Brzoska.
Czytaj więcej
Polska musi wzmacniać przyczółki społecznej gospodarki rynkowej. Powinna mocniej włączać się w proces integracji europejskiej. Ma być czysta i coraz bardziej zielona. Musi inwestować ogrom środków w kapitał ludzki. I rozumnie wykorzystywać położenie geopolityczne – mówi w wywiadzie z okazji 75. rocznicy urodzin prof. Grzegorz W. Kołodko.
– Nasze działania skoncentrują się również na wspomaganiu ekspansji oraz wzmacnianiu konkurencyjności polskich firm z myślą o ich udziale w globalnym rynku. Stawiamy na inicjatywy, które pomogą przedsiębiorstwom zdobywać nowe rynki, budować relacje partnerskie i wzmocnić ich pozycję na światowej scenie biznesowej. Zależy nam, aby polskie firmy były rozpoznawane za granicą jako innowacyjne, solidne i konkurencyjne podmioty, co przyczyni się zarówno do wzrostu ich wartości, jak i do promocji Polski jako atrakcyjnego partnera gospodarczego – dodawał.
Zapewnił, że jednocześnie Rada będzie dążyć do propagowania patriotyzmu gospodarczego i kreowania dochodów podatkowych w Polsce, co pozwoli wspierać inwestycje w naszym kraju. – Chcemy zaangażować się w tworzenie mechanizmów ułatwiających dialog między rządem a przedsiębiorstwami, a także efektywną wymianę zasobów, wiedzy i doświadczenia, aby w konsekwencji móc zagwarantować pracownikom lepsze warunki pracy. Zamierzamy promować partnerstwo sprzyjające innowacyjności, tworzeniu nowoczesnych rozwiązań oraz sprawnemu wykorzystaniu zasobów publicznych i prywatnych w celu wspólnego budowania silnej i zrównoważonej przyszłości dla Polski – mówił szef PRP.