"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run

Do tej pory do udziału zgłosiło się już 20 tys. uczestników połączonych w 5-osobowe drużyny. Przedstawiciele biznesu przez udział w zawodach pomogą w dofinansowaniu protez, wózków i rehabilitacji beneficjentom z całego kraju. Zapisy trwają tylko do wtorku, 31 maja.

Pracownicy firm i korporacji co roku łączą się w sztafety, by aktywnie spędzić pierwszą niedzielę września. Poland Business Run to dla nich okazja do integracji zespołu, a także wsparcia lokalnej społeczności. Dystans biegu, czyli przyjazne 4 km, można – jak mówią organizatorzy – pokonać we własnym tempie, bo ważniejszy od wyniku na mecie jest charytatywny cel wydarzenia.

– Biegają z nami wielkie międzynarodowe korporacje, ale również małe lokalne firmy, aktorzy, sportowcy czy przedstawiciele różnych instytucji. Ich motywacje do udziału są różne, od chęci sprawdzenia swoich sił, przez możliwość zacieśnienia więzi w zespole, po pragnienie pomocy potrzebującym. Bez względu na to, dlaczego decydują się z nami biegać, ich udział w PBR to realne wsparcie dla beneficjentów naszej Fundacji – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem imprezy.

2 opcje rywalizacji

W tym roku w sztafecie Poland Business Run można wziąć udział na dwa sposoby. Pierwsza opcja to tradycyjne zawody w Krakowie, podczas których w okolicy Błoń zmierzy się aż 10 tysięcy biegaczy. Drugą możliwością jest udział w formule wirtualnej, która świetnie sprawdziła się w czasie pandemii. W tej opcji uczestnicy mogą rywalizować w dowolnym miejscu w Polsce lub poza jej granicami, gdziekolwiek będą 4 września. Swój czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać za pomocą strony organizatora.

– Bieg w Krakowie to okazja, by pościgać się ramię w ramię z innymi, poczuć emocje i klimat dużej imprezy sportowej. Z kolei wirtualna rywalizacja pozwala na bieg bez presji, po samodzielnie wybranej trasie, w mieście, na wsi, w górach czy podczas wakacji w innym kraju. Daje również możliwość zaproszenia do biegania i pomagania oddziałów firm z całego świata, co okazało się szczególnie atrakcyjne dla korporacji, które co roku zapisują do naszego biegu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset pracowników – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

Biznes pomoże potrzebującym

Poprzez swój udział w wydarzeniu, bez względu na wybraną formułę, biegacze pomogą osobom po amputacjach kończyn i z innymi niepełnosprawnościami narządów ruchu, a także kobietom po mastektomii. Podczas dotychczasowych 10 edycji wydarzenia wsparcie trafiło do ponad 700 osób, które otrzymały protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami.

Wśród beneficjentów tegorocznego Poland Business Run jest m.in. Bożena, 45-letnia księgowa z Małopolski, która przeszła mastektomię i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji ręki po stronie operowanej. 26-letni Paweł z Sanoka, po 4 latach od wypadku i amputacji nogi, otrzyma dofinansowanie do nowej protezy. Z kolei Lech, sportowiec z Pomorza, który trenuje pchnięcie kulą na siedząco i ma swoim koncie 2 brązowe medale paraolimpijskie, dzięki biegaczom otrzyma nowy wózek.

To, ilu osobom Fundacja Poland Business Run będzie mogła przekazać wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn. Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja lub wyczerpania liczby pakietów startowych.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run