Projekt został przedstawiony na konferencji zorganizowanej przez Innovate Finance. Omawiającym rządowe plany był John Glen, sekretarz ds. gospodarki w Ministerstwie Skarbu.

Przedstawione regulacje skupiają się na trzech głównych obszarach: regulacji stablecoinów oraz utworzenia „dynamicznych” ram regulacyjnych dla kryptowalut.

– Moją ambicją jest uczynienie Wielkiej Brytanii globalnym centrum technologii kryptowalut, a środki, które przedstawiliśmy dzisiaj, pomogą zapewnić firmom możliwość inwestowania, wprowadzania innowacji i rozwijania się w tym kraju – wskazał Glen.

I dodał: – Chcemy, aby ten kraj był globalnym centrum, najlepszym miejscem na świecie do uruchamiania i rozwijania firm kryptowalutowych. Jeśli jest jedna wiadomość, z którą chcę, abyś dzisiaj stąd wyszedł, to to, że Wielka Brytania jest… otwarta dla firm kryptowalutowych.

Z kolei brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak wystąpił z prośbą do Mennicy Królewskiej, aby ta wyemitowała własne NFT. Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, ale ze wstępnych doniesień tokeny mają zostać wyemitowane latem tego roku i wcale nie jest wykluczone, że znajdzie się na nich wizerunek Królowej Elżbiety, znany z brytyjskich banknotów.