Airbnb anuluje rezerwacje i zawiesza działalność w Rosji i Białorusi

Serwis rezerwacyjny w końcu postanowił wstrzymać działalność na rosyjskim i białoruskim rynku.

Publikacja: 05.04.2022 14:27

Airbnb anuluje rezerwacje i zawiesza działalność w Rosji i Białorusi

Foto: Fot. Bloomberg

Airbnb, serwis zajmujący się umożliwianiem rezerwacji pobytów w mieszkaniach i apartamentach, miał w poniedziałkowy wieczór poinformować o zawieszeniu swojej działalności w Rosji i Białorusi. Wszystkie rezerwacje od 4 kwietnia wzwyż zostały anulowane.

- Goście z całego świata nie będą już mogli dokonywać nowych rezerwacji w Rosji lub w Białorusi – podała firma w oświadczeniu cytowanym przez Reuters.

Brak możliwości rezerwacji pobytów poprzez Airbnb dotyczy także klientów z Białorusi i Rosji, którzy nie będą mogli już korzystać z serwisu zarezerwować sobie pokój czy mieszkanie gdziekolwiek na świecie.

Decyzja Airbnb nie zaskakuje – firma od jakiegoś czasu jest zaangażowana w pomoc dla Ukrainy. Jej akcja polegająca na rezerwowaniu i opłacaniu „pustych” pobytów u ukraińskich gospodarzy odniosła spory sukces, którym w połowie marca chwalił się dyrektor generalny Airbnb Biran Chesky.

Koncern zaoferował także możliwość udostępniania domów dla uchodźców za swoim pośrednictwem. Pomoc za pośrednictwem serwisu Airbnb.org zaoferowało ponad 28 tysięcy osób, a według koncernu już 1200 uchodźców znalazło w ten sposób tymczasowy dach nad głową.

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Biznes
Aukcja 5G w czerwcu
Biznes
Brazylia może być dla polskich firm bramą na cały kontynent
Materiał partnera
Skuteczny sposób na podniesienie innowacyjności firm z sektora MŚP
Biznes
Bez wyższych marż bezpłatne leki mogą pogrążyć apteki
Materiał Promocyjny
Świat w Smart TV