Reklama

Airbnb anuluje rezerwacje i zawiesza działalność w Rosji i Białorusi

Serwis rezerwacyjny w końcu postanowił wstrzymać działalność na rosyjskim i białoruskim rynku.

Publikacja: 05.04.2022 14:27

Airbnb anuluje rezerwacje i zawiesza działalność w Rosji i Białorusi

Foto: Fot. Bloomberg

Airbnb, serwis zajmujący się umożliwianiem rezerwacji pobytów w mieszkaniach i apartamentach, miał w poniedziałkowy wieczór poinformować o zawieszeniu swojej działalności w Rosji i Białorusi. Wszystkie rezerwacje od 4 kwietnia wzwyż zostały anulowane.

- Goście z całego świata nie będą już mogli dokonywać nowych rezerwacji w Rosji lub w Białorusi – podała firma w oświadczeniu cytowanym przez Reuters.

Brak możliwości rezerwacji pobytów poprzez Airbnb dotyczy także klientów z Białorusi i Rosji, którzy nie będą mogli już korzystać z serwisu zarezerwować sobie pokój czy mieszkanie gdziekolwiek na świecie.

Decyzja Airbnb nie zaskakuje – firma od jakiegoś czasu jest zaangażowana w pomoc dla Ukrainy. Jej akcja polegająca na rezerwowaniu i opłacaniu „pustych” pobytów u ukraińskich gospodarzy odniosła spory sukces, którym w połowie marca chwalił się dyrektor generalny Airbnb Biran Chesky.

Reklama
Reklama

Koncern zaoferował także możliwość udostępniania domów dla uchodźców za swoim pośrednictwem. Pomoc za pośrednictwem serwisu Airbnb.org zaoferowało ponad 28 tysięcy osób, a według koncernu już 1200 uchodźców znalazło w ten sposób tymczasowy dach nad głową.

Biznes
Rosną mury na granicach UE z Rosją. Łotwa właśnie zakończyła budowę
Materiał Promocyjny
Bankowe konsorcjum z Bankiem Pekao doda gazu polskiej energetyce
Biznes
Podsumowanie roku: wzrost PKB, giełdowa hossa i stopy procentowe w dół
Biznes
Małpki wracają do gry. System kaucyjny może objąć kolejne opakowania
Biznes
Dzieci Zygmunta Solorza przejęły władzę w Cyfrowym Polsacie. Wielkie roszady
Materiał Promocyjny
Technologie, które dziś zmieniają biznes
Biznes
Przed rynkiem kapitałowym wciąż jeszcze dużo pracy
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama