Umowa obejmuje całość solowych utworów Stinga, a także tych zespołu The Police - w tym klasyki "Every Breath You Take", "Roxanne", "Shape Of My Heart", "Message in a Bottle", " Fields Of Gold, "Desert Rose" i " Englishman in New York".

UMPG, oddział wydawniczy Universal Music Group (UMG), nie ujawniło szczegółów finansowych transakcji, która łączy wydawnictwa muzyczne Stinga i katalogi nagrań muzycznych, jednak według źródeł agencji Reutera, wartość transakcji wyceniono na 300 milionów dolarów.

„Bezwzględnie ważne jest dla mnie, aby dorobek mojej kariery miał dom, w którym jest ceniony i szanowany – nie tylko po to, aby nawiązać nowe kontakty z wieloletnimi fanami, ale także przedstawić moje piosenki nowej publiczności, muzykom i pokoleniom” – napisał Sting w oświadczeniu. „W całej mojej karierze cieszyłem się długą i udaną relacją z UMG jako moim partnerem wytwórnią…, więc wydawało się naturalne, że zjednoczę wszystko w jednym zaufanym domu, gdy wracam do studia, gotowy na następny rozdział” – napisał muzyk.

Zespół The Police, którego Sting był współzałożycielem, frontmanem i basistą, wydał pięć albumów studyjnych w latach 1978-1983. Jako artysta solowy Sting wydał kilkanaście albumów studyjnych, począwszy od „The Dream of Blue Turtles” z 1985 roku. Jego najnowsza płyta „The Bridge” ukazała się w listopadzie 2021 roku.

W 2019 roku amerykańska organizacja BMI poinformowała, że mega hit „Every Breath You Take” jest najczęściej odtwarzaną piosenką w historii radia.

Czytaj więcej

Muzyczny dorobek Davida Bowiego sprzedany Warner Music