Aktualizacja: 24.04.2017 16:14 Publikacja: 24.04.2017 14:58
Foto: 123RF
Taki wniosek nasuwa się z raportu „Kompetencje przyszłości w firmach rodzinnych 2017” opracowanego przez Fundację Firmy Rodzinne. Został on oparty na badaniach przeprowadzonych w szerokim gronie polskich przedsiębiorstw, które korzystają z marki „Drzewko Firma Rodzinna”. W zestawieniu w celu porównania podejścia do wiedzy i kompetencji zostały wydzielone dwie grupy – liderzy przedsiębiorczości rodzinnej oraz pozostałe firmy rodzinne.
Jak wynika z raportu, mali i średni gracze na rynku są coraz bardziej świadomi wyzwań, jakie stwarzają przed nimi nowoczesne technologie. Dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej przedsiębiorców zauważa, że nie warto się im opierać, a lepiej iść z duchem czasu i próbować czerpać korzyści ze zmieniającego się otoczenia i nowych trendów. Wśród wiodących firm rodzinnych, niemal połowa (42,9 proc.) uważa, że w ciągu ostatnich 3 lat zjawisko big data dotyczyło ich przedsiębiorstw w wysokim lub bardzo wysokim stopniu, a aż 65,1 proc. zamierza w przyszłości przyswoić te kompetencje. Wynik ten jest znacznie niższy w przypadku pozostałych firm rodzinnych – tylko 24,5 proc. z nich zauważa, że synteza danych była w ostatnich latach ważna dla ich biznesów i 52,5 proc. deklaruje chęć rozwijania się w tym zakresie.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ministerstwo obrony za 1,2 mld zł kupi bezzałogowce rozpoznawcze MQ-9B Sky Guardian. – Utworzenie wojsk dronowych staje się faktem – zapowiedział Władysław Kosiniak Kamysz. Także w czwartek Grupa WB poinformowała o tym, że sprzedaje bezzałogowce Malezji.
Nasz mózg nie przepada za zmianami, ale łatwiej je wdrażać w momentach przełomu – dla niektórych to wiosna, dla innych jesień, a często także nowy rok kalendarzowy. Wtedy obiecujemy sobie, że zaczniemy bardziej dbać o siebie, znajdziemy czas na relaks i wprowadzimy zdrowe nawyki. Czy jednak warto czekać? Życie dzieje się teraz, a każdy dzień to szansa na mały krok ku lepszemu samopoczuciu. Self-care to codzienne decyzje, które poprawiają nasze zdrowie i nastrój. Zacznij już dziś – wiemy, jak to zrobić i dzielimy się tą wiedzą.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas